
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 53 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 21 MHz |
| Operating Supply Voltage | 11 V |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 12 V/µs |
| Input Bias Current | 2 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1.15 mA |
| Gain Bandwidth Product | 21 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 11 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Voltage Gain | 84 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 3782
Distributors
pcbx
Unit Price$3.51718
Ext.Price$3.51718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.51718 | $3.51718 |
| 10 | $2.45280 | $24.52800 |
| 25 | $2.28437 | $57.10925 |
| 50 | $2.14231 | $107.11550 |
| 100 | $2.00909 | $200.90900 |
| 300 | $1.85252 | $555.75600 |
| 500 | $1.70815 | $854.07500 |
| 1000 | $1.43970 | $1439.70000 |
